Aktualita

Aktualita

Nově otevřená kavárna v Hošťálkové na zámku

 

Ve čtvrtek 14. dubna 2022 jsme otevřeli již třetí kavárnu. Kavárna se nachází v přízemí zámku v obci Hošťálková. Zámek je v pozdně empírovém stylu z poloviny 19. století. Stavbu zámku v Hošťálkové podnikl hrabě Frydrych (Bedřich) Chorynský z Ledské. S žádostí o vypracování plánů se obrátil na vídeňského architekta Franze Shlepse patrně již roku 1840.

V kavárně v Hošťálkové se můžete těšit na 6 druhů kávy, které jsou stabilně na mlýnku a můžete je tak ochutnat přímo u nás a nebo si vybrat z 27 druhů čerstvě pražené balené výběrové kávy. Kávu pražíme ve Valašské Polance, kde se nachází i naše „první kavárna.“ Stejně tak ve Valašské Polance denně pečou naše cukrářky výborné čerstvé zákusky, které si můžete vychutnat u kávy.

V březnu 2022 jsme získali certifikát Czech Specials v oboru cukrářství. Czech Specials je partnerským projektem agentury CzechTourism a Asociace kuchařů a cukrářů ČR, který si klade za cíl popularizovat českou gastronomii v tradičním i moderním pojetí, propagovat a podporovat restaurace, kavárny a cukrárny.

Czech Specials je certifikační značkou, která má zajistit, že v takto certifikovaných restauracích, kavárnách a cukrárnách budou hostům poskytovány kvalitní služby a tradiční české výrobky budou podávány v odpovídající kvalitě.

Certifikát zaštiťuje tyto zákusky: větrník, vanilkový věneček, koňaková špička, indiánek, punčový řez, plněná kokoska, linecké kolečko a štafetka.

Prozatím se certifikát vztahuje pouze na kavárnu ve Valašské Polance, ale pevně věříme, že jej rozšíříme jak do kavárny v Hošťálkové, tak i ve Vsetíně.

V neposlední řadě je třeba zmínit i naše holky „pralinkářky,“ které taktéž ve Valašské Polance vyrábějí poctivou ruční prací pralinky, lanýže, tabulkové čokolády a jiné dobroty z čokolády.

 

Všem naším zákazníkům děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu.